0 OFERTY PRACY
 WYDARZENIA
 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Informacja o wynikach naboru na stanowisko: Podinspektor ds. obronności, obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i ochrony przeciwpożarowej

Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na ww. stanowisko został wybrany Pan Tomasz Biskupski zam. Suków.

Uzasadnienie dokonanego wyboru

Pan Tomasz Biskupski spełnia wszystkie wymagania wskazane w ogłoszeniu o konkursie na ww. stanowisko określone w ustawie o pracownikach samorządowych. Posiada wykształcenie wyższe oraz odpowiedni staż pracy.

Zarówno podczas oceny merytorycznej dokumentów, jak i rozmowy kwalifikacyjnej Komisja stwierdziła, że kandydat, uzyskując od członków Komisji wysoką liczbę punktów, posiada odpowiednie predyspozycje, wiedzę i doświadczenie gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków na stanowisku Podinspektora ds. obronności, obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i ochrony przeciwpożarowej Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach.

» Pliki powiązane:

Wyniki I etapu naboru
Dodany: 16.03.2020 godz. 20:29
Informacja o wyniku naboru

Informacja opublikowana przez:
  dnia 16 2020 godz. 20:29

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat oferty pracy.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze Podinspektor ds. obronności, obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i ochrony przeciwpożarowej w Wydziale Administracji i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach

Osoba/instytucja zgłaszająca ofertę:
  Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce

Oferowane stanowisko:
  Podinspektor ds. obronności, obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i ochrony przeciwpożarowej

Wymiar czasu:
  Pełny etat

Miejsce składania ofert:
  Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu aplikacji do UMiG) w terminie do dnia 12.03.2020 r. w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „dotyczy naboru na stanowisko Podinspektora ds. obronności, obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i ochrony przeciwpożarowej” na adres: Urząd Miasta i Gminy Daleszyce Plac Staszica 9 26-021 Daleszyce

Wymagania:

1. Wymagania niezbędne:

- obywatelstwo polskie,

- wykształcenie wyższe,

- wymagany minimum 1 rok doświadczenia pracy w administracji,

- znajomość przepisów Ustawy o Samorządzie Gminnym,

- znajomość przepisów prawa i zagadnień z dziedziny obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i ppoż.,

- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

- brak skazania za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

- stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku.

2. Wymagania dodatkowe:

- znajomość przepisów z zakresu ustaw: o pracownikach samorządowych, o ochronie danych osobowych, kodeks postępowania administracyjnego,

- zaangażowanie, inicjatywa, kreatywność oraz samodyscyplina,

- dyspozycyjność,

- pisemna swoboda wypowiedzi,

- zdolność szybkiego przyswajania informacji,

- umiejętność budowania relacji,

- umiejętność pracy w zespole,

- czynne prawo jazdy kat. B,

Zakres obowiązków:

W zakresie planowania obrony cywilnej gminy:
1. Opracowuje wszelką dokumentację związaną z organizacją obrony cywilnej gminy nakazaną wytycznymi organów nadrzędnych, jak też wynikającą z własnych potrzeb gminy.
2. Nadzoruje działalność w zakresie obrony cywilnej w urzędach, instytucjach i zakładach pracy położonych na terenie gminy Daleszyce
3. Organizuje formacje obrony cywilnej w sołectwach oraz nadzoruje wykonanie decyzji Burmistrza Miasta i Gminy w tym zakresie w urzędach, instytucjach i zakładach pracy
z terenu gminy.
4. Opracowuje roczne plany przedsięwzięć w tym zakresie i nadzoruje ich opracowanie przez podległe i współdziałające jednostki z terenu gminy.
5. Czuwa nad bieżącą aktualizacją dokumentacji planistycznej z zakresu obrony cywilnej
i jednostek podporządkowanych.
6. Opracowuje dokumentację związaną z przyjęciem ludności przewidzianej do rozśrodkowania i rozlokowania na terenie gminy.
7. Utrzymuje w ciągłej aktualności dokumentację zastępczą miejsc szpitalnych przewidzianych dla gminy.
8. Przygotowuje dla Burmistrza Miasta i Gminy propozycje decyzji i zarządzeń
w zaistniałych sytuacjach mających związek z obroną cywilną na terenie gminy.
9. Organizuje współdziałanie z organami nadrzędnymi, podległymi i współdziałającymi
z systemem obrony cywilnej gminy.

W przedmiocie szkolenia z zakresu obrony cywilnej gminy.
1. Opracowuje długofalowe i roczne programy zamierzeń szkoleniowych dla elementów
i formacji obrony cywilnej gminy.
2. Prowadzi osobiście szkolenia składów osobowych poszczególnych elementów i formacji obrony cywilnej gminy.
3. Organizuje szkolenia specjalistyczne dla poszczególnych formacji obrony cywilnej prowadzonych przez wykładowców z zewnątrz.
4. Nadzoruje przebieg szkolenia w podległych instytucjach, urzędach i zakładach pracy
5. Udziela wszechstronnej pomocy w organizowaniu i prowadzeniu szkolenia przez szefów-dowódców poszczególnych elementów i formacji obrony cywilnej.
6. Organizuje i nadzoruje ćwiczenia pojedynczych elementów i formacji OC gminy
i podległych jednostek.
7. Organizuje i nadzoruje przebieg ćwiczeń zgrywających całości systemu obrony cywilnej gminy.
8. W miarę potrzeb organizuje szkolenia masowe ludności w sołectwach i nadzoruje takie szkolenie w podległych jednostkach.
9. Prowadzi działalność popularyzacyjną, upowszechniającą wiadomości z zakresu obrony cywilnej.
10. Dokonuje oceny stanu przygotowania poszczególnych elementów i służb obrony cywilnej gminy do działania. Planuje i realizuje przedsięwzięcia doraźne zmierzające do wyeliminowania stwierdzonych niedociągnięć.

W zakresie gospodarki sprzętem obrony cywilnej gminy:
1. Planuje potrzeby wg norm należności sprzętu dla elementów i formacji obrony cywilnej gminy i podległych jednostek.
2. Planuje i czuwa nad prawidłowym wydatkowaniem środków finansowych przeznaczonych na zadania OC.
3. Prowadzi ewidencję główną sprzętu OC, nadzoruje prowadzenie magazynu gminy
4. Organizuje i kontroluje prawidłowość przechowywania i konserwacji sprzętu OC
w magazynach zgodnie z instrukcją o przechowywaniu i konserwacji tego sprzętu.

W zakresie ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej:
1.    Analizowanie stanu ochrony ppoż. i p-powodziowej oraz inicjowanie przedsięwzięć do zmniejszania zagrożenia w tym zakresie.
2.    Określenie kierunków działania jednostek organizacyjnych ochrony ppoż.
3.    Organizowanie kontroli stanu ochrony ppoż.
4.    Nadzór nad jednostkami ochrony ppoż. i p-powodziowej w zakresie przygotowania do działań ratowniczych.
5.    Analizowanie przyczyn powstawania pożarów i ich rozprzestrzeniania się.
6.    Przeprowadzanie kontroli w zakresie operacyjnego zabezpieczenia przed pożarami zakładów pracy, miejscowości i obszarów leśnych.
7.    Nadzór nad OSP w zakresie zasad stosowania higieny pracy i BHP.
8.    Planowanie potrzeb materialno-technicznych ochrony ppoż. i p-powodziowej.
9.    Inicjowanie działalności propagandowej w zakresie ochrony ppoż.
10.    Współdziałanie we wszystkich wymienionych punktach dot. ochrony ppoż.
i p-powodziowej z Komendą Państwową Straży Pożarnej w Kielcach.
11.    Prowadzenie spraw związanych z przestrzeganiem przepisów BHP oraz zabezpieczenia ppoż. w Urzędzie Miasta i Gminy
12.    Prowadzenie wszelkich spraw związanych z ochroną p-powodziową.
13.    Merytoryczne sprawdzanie zadań rzeczowych z zakresu spraw obowiązujących na stanowisku.

W zakresie spraw różnych:
Udziela wszechstronnej pomocy w opracowaniu dokumentacji stałego dyżuru i przygotowaniu zespołu osób wyznaczonych do jego pełnienia i prowadzenia obowiązujących w tym zakresie dokumentów.

Wymagane dokumenty:

- list motywacyjny,

- CV ze zdjęciem – opatrzone klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji – zgodnie z Ustawa z dnia
10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (j.t. Dz.U. 2019 poz. 1781 ze zm.) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (j.t. Dz.U. 2019 poz. 1282 ze zm.), z własnoręcznym podpisem.

- kserokopie świadectw pracy,
- kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje i umiejętności,
- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
- kserokopia dowodu osobistego i prawa jazdy,

- oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz nieskazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

- oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na ww. stanowisku,
- oświadczenie kandydata, że w przypadku wyboru jego oferty zobowiązuje się nie pozostawać w innym stosunku pracy, który uniemożliwiłby mu wykonywanie obowiązków
w wymiarze pełnego etatu.

Uwaga: kopie dokumentów należy potwierdzić za zgodność z oryginałem przez kandydata.

Dodatkowe informacje:

- informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów
o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnieniu niepełnosprawnych – wynosi
co najmniej 6%,
- kontakt w sprawie naboru na stanowisko osobiście lub tel. 041 317 16 94, wew. 110,
- aplikacje, które wpłyną do Urzędu Miasta i Gminy po wskazanym terminie nie
    będą rozpatrywane,
- oferty kandydatów, którzy nie zostaną zatrudnieni ulegną komisyjnemu zniszczeniu,
- Burmistrz Miasta i Gminy zastrzega sobie prawo unieważnienia konkursu bez podania przyczyn,
- lista kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne zostanie zamieszczona na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta i Gminy oraz Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu (bip.daleszyce.pl).

 Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w dniu: 16.03.2020r. o godz. 10.00

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: RODO) (Dz. Urz. UE L119/1) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach z siedzibą
w Daleszycach, Plac Staszica 9, 26-021 Daleszycach, kontakt e-mail pod adresem: gmina@daleszyce.pl.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia rekrutacji na wolne stanowisko urzędnicze.
Osobom uczestniczącym w rekrutacji przysługuje prawo żądania od administratora dostępu do ich danych osobowych dotyczących sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia danych.
Przysługuje tym osobom również prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie.
Na działania Administratora przysługuje ww. osobom skarga do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Informacja wytworzona przez / odpowiada za treść informacji:
  Kosmala Anna [Kierownik Wydziału Administracji i Rozwoju] dnia 2 2020

  dnia 2 2020 godz. 11:51
Liczba odsłon:
  703 od 2 2020 godz. 11:51  (średnio 0.46 odsłon/dobę)

UMiG Daleszyce
tel. 0-41/ 317-16-94
fax.0-41/ 317-16-93
gmina@daleszyce.pl